CHIQUITA Perfectly Splendid

Rasa: West Highland White Terrier

SUKA HODOWLANA

Data urodzenia: 10/08/2010

Ojciec: A-HELL-OF-A-KNIGHT DU MOULIN DE MAC GREGOR

Matka: TESSA Połkrza

 

 

West Highland White Terrier

Westie - to miły, wesoły i wrażliwy pies, jednak nie należy zapominać, że to prawdziwy terier: odważny, czasami zaczepny wobec innych psów i wymagający zdecydowanego pana. Nie należy ulegać słodyczy, którą ma w sobie każde szczenię Westa. To terier i tak trzeba go traktować. Westie będzie wspaniałym psem rodzinnym pod warunkiem, że zostanie prawidłowo wychowany.

Od najmłodszych dni musi znać zasady obowiązujące w jego stadzie, należy być konsekwentnym i stanowczym w jego wychowaniu. To pewne siebie, odważne, energiczne, uczuciowe i wrażliwe psy, przywiązujące się do członków całej rodziny. Dobrze wychowany West jest idealnym towarzyszem dla każdego. West doskonale zaprzyjaźnia się z innymi zwierzętami domowymi. Jest ruchliwy, wierny i towarzyski: lubi zabawy, przywiązuje się do bliskich, lubi dzieci. Obdarzony pewną dozą miłości własnej, prosty w kontaktach, trochę szelmowski. Żwawy, samowolny, ale serdeczny. Szczęka i żuchwa są mocne i szerokie, gdyż kły są znacznie rozstawione, co wpływa na charakterystyczny dla rasy szelmowski wyraz. Oczy o żywym, inteligentnym wyrazie i przenikliwym spojrzeniu. Jest to rasa długowieczna.

Pielęgnacja Westa jest trudna i najlepiej jest zdać się na dobrego fachowca - groomera. Psy te należy trymować. Nietrymowany włos staje się miękki, podatny na skręcanie w loki, wciąż ulega spilśnianiu i jest zabrudzony. Trymowany West ma włos twardy i sprężysty, nieulegający sfilcowaniu, a zabrudzony - po szczotkowaniu jest nadal idealnie biały i co najważniejsze nie gubi go. A także, co ma duże znaczenie, trymowany prawidłowo West może być doskonałym towarzyszem nawet dla alergików.

Historia West Highland White Terriera, podobnie jak nazwa rasy, rozpoczyna się w 1904r. wraz z powstaniem Kennel Clubu. W Szkocji, krótkonogie, ostrowłose rasy ewoluowały w szeroki wybór form z oryginalnym psem wyglądającym jak coś pomiędzy Skye, a Cairn Terrierem... Od tego wczesnego teriera ze Szkocji wyodrębniły się dzisiejsze Skye, Szkockie, West Highland White i Cairn Teriery. West Highland White Terrier był hodowany do polowań na szczury, lisy, borsuki.

Psy tej rasy wykorzystywano w kampaniach reklamowych. M.in. wizerunek West Highland White Terrier został uwieczniony na etykiecie whisky "Black and White" razem z terierem Szkockim, był także maskotką koncernu Renault.

Script logo