BORN IN PARADISE Old Flame Ast

Młodzieżowy Champion PL, Champion PL, Res. CACIB, 2 x nom. BIS, 4 x Zw. Mł., 1 x BOS, 1 x BJ

REPRODUKTOR

Rasa: American Staffordshire Terrier

Ataxia Clear, HD A/A, ED 0/0

Data urodzenia: 06.07.2015

Ojciec: ARGO THE PRINCE OF Black Fame

Matka: AMBER Rapax

Pedigree: KLIKNIJ TU

 

American Staffordshire Terrier

Amstaff to rasa wywodząca się ze średniowiecznej Anglii od psów używanych do pilnowania bydła, które także wykorzystywano do walk z bykami, czy też wystawiano przeciw niedźwiedziom, używano do polować i ochrony dobytku. W II połowie XIX wieku psy te trafiły do Ameryki. Z tych samych korzeni wywodzi się rasa American Pit Bull Terrier, której rozwój poszedł w kierunku psa bojowego, o dużej wytrzymałości, odpornego na ból, z rozwiniętą skłonnością do agresji, które to cechy pożądane były u psów wystawianych do walk. Natomiast hodowcy przeciwni walkom psów opowiedzieli się za dalszym rozwojem rasy w kierunku psa rodzinnego, o silnej psychice, zrównoważonego i pozbawionego nadmiernej agresji. W ten sposób na początku XX wieku zarejestrowana została rasa Staffordshire Terrier, której 30 lat później dodano przymiotnik American.

W efekcie uzyskano rasę psów rodzinnych i do towarzystwa.

Amstaff jest psem o silnej osobowości, zrównoważonym i spokojnym charakterze. Mocny, o wspaniałej muskulaturze, zwinny. Wesoły, przyjazny, łatwo nawiązuje kontakt z ludźmi.

U Amstaffów niezwykle istotny jest dobór hodowlany rodziców o dobrej psychice, odpowiednie socjalizowanie i wychowywanie szczeniąt w hodowli oraz odpowiedzialne wychowywanie psa i szkolenie pozytywnymi metodami przez nowego właściciela.

Dobrze wychowany Amstaff jest bardzo przywiązany do swojej rodziny, uwielbia i potrzebuje być blisko ludzi. Lubi się przytulać, jest bardzo serdeczny dla domowników. Opiekuńczy wobec dzieci. Wierny, czuły i oddany. W domu jest cichy, nie szczeka. Praktycznie bardzo rzadko można usłyszeć szczekanie Amstaffa. Cechuje go wysoki poziom inteligencji, szybko się uczy. Jest silny fizycznie, odporny na ból, ma bardzo dużo energii. Lubi aktywny tryb życia i długie spacery.

Wymaga odpowiedzialnego właściciela, który potrafi być cierpliwy i konsekwentny, umie podporządkować sobie psa, a relacje z nim ustawić w oparciu o autorytet i zaufanie.

Pielęgnacja Amstaffa jest łatwa. Wystarczy częste szczotkowanie.

 

BORN IN PARADISE Old Flame Ast to wspaniały samiec o pięknej muskulaturze, wzorcowym wzroście, proporcjonalnej budowie i bardzo dobrej kondycji. Posiada mocną kość oraz doskonałą mocną głowę. Ma prawidłowy nożycowy zgryz, doskonałe kątowanie. Cechuje się mocną samczą budową z głęboką klatką piersiową i piękną, lśniącą sierścią. Jest pełen energii, o typowym dla rasy temperamencie, piękny i dynamiczny w ruchu. Uwielbia i potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Zabawa oraz treningi sprawiają mu ogromną radość. Ma wspaniały, zrównoważony charakter.

Zdrowie psów jest bardzo ważne zarówno dla prawidłowego rozwoju naszego psa, jak też materiału genetycznego, który przekazuje przy kryciu.
Został przebadany pod kątem dysplazji biodrowej i łokciowej z doskonałymi wynikami HD:A/A i ED:0/0, podobnie jak jego rodzice.
Jest też wolny od genetycznej choroby neurologicznej – ATAXII. 

Daje piękne, o doskonałych cechach szczenięta.

Jako reproduktor kryje wyłącznie suczki z uprawnieniami hodowlanymi ZKwP (FCI).

Script logo